TETA

Przeznaczenie
Do pracy w taksówkach. Służy do wystawiania paragonów, rejestrowania danych fiskalnych oraz drukowania raportów, zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów.

Gwarancja satysfakcji
Kasa powstała po dokładnej analizie potrzeb i specyfiki pracy taksówkarzy przez zespół konstruktorów największego polskiego producenta urządzeń fiskalnych.
Łączy nowoczesność zastosowanej technologii i wieloletnie doświadczenie zdobyte przy produkcji, eksploatacji i serwisowaniu tego typu urządzeń.

Walory użytkowe
Niewielkie rozmiary, odpowiednio dobrane proporcje (podstawa zajmuje małą powierzchnię), praca zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej – wszystko to zapewnia możliwość montażu w dowolnym miejscu w zasięgu ręki kierowcy.
Kasa waży tylko 620 g.
Wyposażona jest w termiczny, wytrzymały i cichy mechanizm drukujący.

Zasada działania i użytkowania
Współpraca z kasą odbywa się poprzez kabel połączeniowy taksometru. Po zakończeniu kursu kasa otrzymuje informacje potrzebne do wystawienia paragonu. Oprócz druku paragonów, kasa przechowuje informacje o naliczonym podatku w pamięci fiskalnej oraz drukuje raporty.
Każda kasa ELZAB Teta może współpracować z 8 taksometrami.
Zasilanie pobierane jest z samochodowej instalacji elektrycznej (poprzez ten sam kabel połączeniowy), przy czym kasa dysponuje własnym, pojemnym akumulatorem wewnętrznym.
Po zakończeniu pracy można sprawnie i szybko odłączyć kasę (np. w celu zabezpieczenia przed kradzieżą). Można wówczas dokonywać wydruku raportów poza samochodem, np. w domu, korzystając z wewnętrznego zasilania.

Zalety i udogodnienia
Przy współpracy z taksometrami wykorzystującymi taką możliwość, kasa załącza się automatycznie po włączeniu taksometru (analogicznie przy jego wyłączeniu) i w najbardziej typowych przypadkach nie wymaga od kierowcy wykonywania żadnych, dodatkowych czynności.

Komfort pracy i trwałość
Nachylenie wyświetlacza można regulować, dzięki czemu dane są doskonale czytelne.
Duże znaki są dobrze widoczne pod różnym kątem, z różnej odległości np. z tylnego siedzenia i przy oświetleniu zewnętrznym.
Zastosowane rozwiązanie jest trwałe (wyświetlacz nie wypala się po latach eksploatacji) i odporne na warunki klimatyczne.

„Raz a dobrze”
Przyswojenie sobie umiejętności obsługi kasy jest intuicyjne i szybkie. Pomagają w tym pełne opisy funkcji i nazw raportów na klawiaturze. Dzięki nim wystarczy raz przećwiczyć obsługę kasy, aby później pracować bez wątpliwości i posiłkowania się instrukcją.
Rodzaj folii, którą pokryto klawiaturę gwarantuje trwałość, szczelność a także ułatwia utrzymanie w czystości. Przyjemną pewność obsługi daje wyczuwalny moment przełączenia klawisza.

Montaż w samochodzie
Do zamocowania kasy w samochodzie służy zestaw mocujący, zamawiany osobno (kod 01623). Umożliwia przymocowanie kasy w pozycji poziomej, pionowej, jak też w dowolnej, pośredniej. Kasa ma w podstawie, fabrycznie przygotowane otwory na wkręty, ułatwiające osadzenie kasy do blachy mocującej, którą z kolei montuje się na rzepach w odpowiednim miejscu samochodu. W miejscach, w których nie da się przykleić blachy mocującej (powierzchnie tapicerowane, nierówne) można ją przymocować wkrętami, wykorzystując otwory montażowe.
» Szczegółowa instrukcja montażu.

Obsługa typowych zdarzeń
Kasa jest przygotowana do obsługi różnych zdarzeń składających się na codzienność pracy taksówkarza. Kasa może wystawiać paragon (oryginał i kopię) według wskazania taksometru lub rozliczenia kursu według ceny umownej. Możliwe jest udzielenie rabatu np. stałemu klientowi (do dyspozycji jest 10 poziomów rabatowych). W razie rezygnacji klienta z kursu w trakcie pierwszych 500 m jazdy lub 20 minut płatnego postoju paragon może zostać anulowany.

Zawartość paragonu
Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów paragon zawiera:
– czas rozpoczęcia i zakończenia kursu,
– przejechaną odległość,
– numer boczny taksówki,
– rabat (jeśli wystąpił),
– kwotę opłaty za kurs z wyszczególnieniem taryf oraz liczby jednostek taryfowych.
Kasa umożliwia ponadto wydrukowanie dodatkowych linii po paragonie (treść wybierana z gotowej listy).

Dodatkowe funkcje
Kasa umożliwia wydrukowanie 9 rodzajów raportów, które oprócz spełnienia wymogów stawianych przez przepisy ułatwiają analizy, przygotowanie rozliczeń i zestawień.
Kasa może wyświetlać bieżący czas.
Dostępne są ponadto szczegółowe, rzadziej używane funkcje serwisowe.

Dodatkowe możliwości
W sytuacjach awaryjnych możliwe jest wykorzystanie szybkiego ładowania akumulatora (do 3 godz.).
Kasa umożliwia także komunikację z komputerem, co jest przydatne do programowania kasy lub do wymiany danych (np. w celu dalszej ich analizy).

 

2 myśli na temat “TETA”

  1. Pingback: Skoda
  2. Pingback: Peugeot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *